מהו דק צף? האם ניתן לבנות אותו באופן עצמאי? האם זה משתלם? ועוד תשובות לשאלות נוספות רבות.

דק צף הינו דק שאינו מצריך מאתנו תשתית מרוצפת והוא נתמך באופן מעוגן לקיר ובשטח המדרך על ידי רגלי תמך שהם כמו עמודים הממוקמים בתחתית הדק. סוגי העצים בהם ניתן להשתמש בבניית דק צף הם רבים ומגוונים, עליכם לבחור את סוג העץ לפי הנראות שלו, הגוון שלו המתאים לטעמכם וכמובן שהעלויות עבור כל סוג עץ שונה מרעהו.

ישנם אנשים בעלי ידיים טובות המעוניינים לעשות פרויקט 'עשה זאת בעצמך' לבניית דק צף בביתם, ישנם אלו המעוניינים לצמצם בעלויות המתקין ומעדיפים לנסות זאת בעצמם בשני המקרים בניית דק צף היא יחסית פשוטה וניתן לעשות זאת לבד. אך ישנם המעדיפים לשלם את עלות ההתקנה ולקבל תוצר מוגמר בסופו של יום.

התקנה של דק צף היא יחסית מהירה ולוקחת מספר שעות, כמובן שישנם פרויקטים גדול שטח והם עלולים לקחת יותר זמן. לצורך ההשוואה לבנות  40 מ"ר של דק צף לוקח יום עבודה אחד בעוד ריצוף 40 מ"ר יכול לקחת פי 4 מהזמן.

בניית דק צף היא שילוב של קורות בצורת שתי וערב המונחים אלו על גבי אלו ויוצרים יחד משטח יציב וחזק. בניית הדק מתחילה במסגרת ויסודות כמו בכל בנייה, ראשית עליכם לקבע את הקורות ההיקפיים בצמוד לקיר ממנו ממשיכה הפרגולה. עליכם להשתמש בברגים חזקים כמו עוגני ג'מבו, שימו לב כי לפני שמקבעים את הקורות אתם קודחים את החורים בעץ על מנת לא לגרום בעץ לפיצוצים וסדקים. לאחר מכן עליכם לקבע את המסגרת התחתנה במרווחים שווים, מומלץ להתייעץ עם מוכר העץ על המרווחים בהתאם לסוג העץ שבחרתם. לאחר מכן יש לקבע את הרגליים למסגרת שהם בעצם משמשים כעמודי תמך לקונסטרוקציה הזו.

לאחר סיום השלבים הללו, אתם מתפנים לתקנת קורות הדריכה, הם הקורות שאנחנו רואים ודורכים עליהם. מומלץ לשים לב לנראות כל קורה לפני שאתם מקבעים אותה, אם יש עיניים שפחות מוצאות חן בעינכם, ישנו איזה פגם בצד אחד של הקורה, תעדיפו למקם אותו בתחתית משטח הדריכה או להשתמש בו בפינה הפחות נראית לעין. כאן אתם מסיימים את עבודת הבנייה ועוברים לשלב הגימור והשמירה לאריכות חיי הדק.

אלו שמצאו כי התהליך ארוך, מורכב או שפשוט אינם מעוניינים לעשות זאת בעצמם, מוזמנים לצור אתנו קשר ואנחנו נעזור לכם בבחירת מתקין דק צף לביתכם.